Potřebujete s něčím poradit, potřebujete objektivní názor na věc. V dnešní době není nic jednoduššího, než otevřít počítač a heslovitě svůj problém zadat do vyhledávače. Rázem vám vyskočí několik webových stránek, které by vám mohly případně pomoci. Zároveň můžete narazit i na diskusní fóra, kde si lidé navzájem radí, dávají tipy a triky. Tato fa mají spoustu výhod a nevýhod, které by Vás (jako běžného smrtelníka) mohly velice ovlivnit. Které to jsou?
Proč na fóra psát?
- Lidé se většinou vžijí do Vaší situace velmi rychle, dostanete tedy poměrně rychlou odpověď.
- Za to, že položíte otázku, nic neplatíte.
- Na fóru můžete najít spoustu lidí, se kterými si budete velmi rozumět.
- Z diskuzí se můžete poučit, aniž byste otázku položily Vy.
- Pokud máte s něčím, co by mohlo být k tématu diskuze vhodné zkušenost, rozhodně se nebojte se o ní ve fóru zmínit.
Nevýhody fór
- Na fórech mohou odpovídat na dotazy lidé, kteří nejsou rozhodně odborníky na dané téma. To by mohlo velmi ovlivnit vaše další počínání, kdy dáte na jejich doporučení a následně budete velmi zklamáni z výsledku.
- Mohou se zde malá nedorozumění zvrtnout v hádky. V těchto chvílích se lidé chovají za klávesnicí a monitorem úplně jinak než v reálu. Raději si zachovejte chladnou hlavu a do hádek nevstupujte. Nestojí to za to.
- S Vaším názorem nikdo nemusí souhlasit. Můžete být zklamáni, některé z názorů vás mohou vytočit. Poté může dojít k problému v bodě číslo dva.
Fóra jsou obrovským pomocníkem, kde se můžete s ostatními dělit o vaše zkušenosti. Zároveň si hlídejte, jak se na fórech vyjadřujete a jestli neporušujete různá autorská práva. Ano, i to se může stát, pokud například použijete znění nějaké příručky. Dnes je vše lehce dohledatelné, tudíž by vás mohla stihnout i tučná pokuta. Znovu platí pravidlo, že internet je dobrý sluha ale zlý pán!